logotype

HCC UPOWSZECHNIA PROJEKT MMLT W GRECJI

 

HCC przeprowadziło wiele poszukiwań związanych z Metodologią Montessori w Grecji i zorganizowało trzy warsztaty oraz wykłady weekendowe w Atenach, w Montessorian Multicentre, których celem było upowszechnienie projektu MMLT. Uczestnikami spotkań byli m.in. uczestnicy warsztatów dla nauczycieli realizowanych w Atenach oraz innych miastach europejskich (Milan, Barcelona), jak również uczestnicy warsztatów e-learningowych. Wiele osób wyraziło zainteresowanie przeprowadzeniem pilotażu w ramach projektu MMLT. Projekt MMLT został przedstawiony szerokiej publiczności zaangażowanej w proces nauczania języków (nauczycielom, tłumaczom ustnym i pisemnym, pisarzom) na wszystkich wykładach przez nas realizowanych w Atenach i Lesvos. Zespół HCC cieszy się tym bardziej, że projekt MMLT pozwolił na kontakt z ważnymi osobami zaangażowanymi w proces nauczania jak np. Profesor Maria Zafrana, której nauczycielka Maria Goudeli była uczennicą samej Marii Montessori! Profesor Zafrana jak również Panie Mavridou, Berketi i Papadopoulou przyznały, że projekt MMLT ma szansę przyczynić się do promowania pedagogicznie ważnej metody Marii Montessori, zwłaszcza, że w Grecji jest ona mało znana...

 

LINGUA PIU ODWIEDZIŁA CRELUNE LANGUAGE CENTRE W SZANGHAJU

 

Lingua Più odwiedziła Crelune Language Centre w Szanghaju w dniach 20-26 czerwca 2013 r. Projekt MMLT stanowił znaczącą część rozmów w czasie spotkań i wykładów ze studentami, nauczycielami i kadrą zarządzającą. Nauczyciele byli szczególnie zainteresowani projektem i poprosili organizację Lingua Più o systematyczne przesyłanie informacji z nim związanych.

 

NASTĘPNE SPOTKANIE W SZCZECINIE W DNIACH 18 -20 LISTOPADA 2013.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się w Szczecinie, w Polsce, w dniach 18,19 i 20 listopada, gdzie zostanie sfinalizowana sprawa Podręcznika Użytkownika, jego treści oraz pilotażu.

DO ZOBACZENIA W SZCZECINIE !!!

 

DRUGIE SPOTKANIE W CITTA' DI C ASTELLO - WŁOCHY

 

 

Drugie spotkanie w ramach Projektu MMLT, którego gospodarzem była LINGUA PIU', odbyło się w Citta' di Castello w dniach 6 -7 czerwca 2013. Pierwszy dzień rozpoczął się od przeglądu Postępu Prac jaki nastąpił od zebrania w Atenach, a następnie każdy z partnerów przedstawił wyniki oraz główne wnioski z Raportów Krajowych oraz Badań. Następnie LINGUA PIU' oraz wszyscy partnerzy omawiali propozycje związane z opracowaniem Podręcznika Użytkownika na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez każdego z partnerów.

 

Czytaj więcej: DRUGIE SPOTKANIE W CITTA' DI C ASTELLO - WŁOCHY

PIERWSZE SPOTKANIE W ATENACH

 

 

Pierwsze spotkanie w ramach projektu MMLT odbyło się w Atenach w dniach 17 -18 grudnia 2012 na terenie biura Action Synergy. Pierwszego dnia partnerzy spotkali się po raz pierwszy w związku z projektem i przedstawili funkcjonowanie swoich organizacji. Następnie plan pracy Projektu został przedstawiony przez Koordynatora Projektu, Kostasa Diamatisa Balaskas. Lingua Piu' zaprezentowała metodę Montessori. W dalszej kolejności partnerzy omawiali fazę Badań (przedstawienie 1-ej wersji Planu Badań i Analizy, omówienie propozycji, metodologii pracy i wskazówek dotyczących wstępnych badań) oraz opracowanie Podręcznika Użytkownika (przedstawienie wstępnych pomysłów odnośnie treści Podręcznika).

Podczas drugiego dnia partnerzy omawiali administracyjne i finansowe kwestie oraz zarządzanie projektem. Następnie poruszono problem upowszechniania (prezentacja strategii zrównoważonego rozwoju projektu przygotowana przez PUIT, po której nastąpiła dyskusja na temat strategii upowszechniania) oraz ewaluacji (prezentacja strategii ewaluacji projektu przez zewnętrznego weryfikatora Lisę Morris). Na koniec omówiono zakres prac do wykonania.

Czytaj więcej: PIERWSZE SPOTKANIE W ATENACH

FaLang translation system by Faboba